Подпишись на Киевские Новости в Facebook
Поставьте "Нравится" странице - @gorodkievnewsСпасибо, я уже подписан

   Написати нам  -  Київ у Facebook  -  Телеграм новини  -  На головну 


   
телефоны смартфоны в Одессе со склада
онлайн кинотеатр актуального видео

Обстеження у офтальмолога: 3 категорії людей, яким потрібно це робити частіше

Перший огляд офтальмологом відбувається ще в пологовому будинку

У вирі повсякденних турбот багато хто з нас просто забуває про регулярне медичне обстеження у офтальмолога. І звертаються до лікаря, коли явно помічають погіршення. Звичайно, якщо відчутні симптоми, то це говорить, що хвороба знаходиться на запущеній стадії, можливо, навіть почалися незворотні процеси. У таких випадках методи боротьби або профілактики потребують більше сил, часу і коштів. Щоб не допускати подібних ситуацій та не ризикувати здоров'ям, варто регулярно проходити обстеження вофтальмологічному центрі в Києві, незалежно від того, є тривожні симптоми чи ні.
Обстеження у офтальмолога: 3 категорії людей, яким потрібно це робити частіше

Коли відвідувати лікаря
Перший огляд офтальмологом відбувається ще в пологовому будинку. Лікар досліджує реакцію зіниці на світло, розмір і форму розрізу очей. Потім по мірі дорослішання малюка показати його спеціалісту потрібно в 3 і 6 місяців. Якщо не виявляється проблем, то таке звернення має бути вже перед дитсадком, а потім — в 6 років, перед школою. Батьки не повинні ігнорувати цю міру.

Нерідко у дітей в молодшому віці виникають проблеми із зором, і чим раніше зайнятися їх лікуванням, тим вище ймовірність зберегти зір або навіть перемогти недугу.

Школярів потрібно обстежувати щорічно. Великі навантаження у вигляді навчання, захоплення комп'ютером і смартфоном не проходять безслідно для очей. Зазвичай обстеження офтальмолога включено в загальну комісію, однак можна самостійно звернутися в клініку і перевірити зір дитини позапланово.

З 18 років немає гострої необхідності у щорічних обстеженнях, якщо зі здоров'ям очей все нормально. Відвідувати лікаря можна рідше — 1 р. на 2 роки. Проте варто враховувати, що під впливом різних факторів зір може погіршуватися, і якщо є якісь тривожні моменти, варто звернутися позапланово. Також обстеження необхідно у наступних випадках:


 • Вагітність. На 1 і 3 триместрі досліджуються органи зору на предмет відшарування сітківки. Якщо порушення будуть зафіксовані, то офтальмолог видає висновок про заборону природних пологів та рекомендацію для проведення кесаревого розтину.

 • Травма. Будь-яка травма органів зору вимагає обов'язкового звернення до фахівця.

 • Наявність захворювань. Пацієнтам з катарактою та глаукомою рекомендується відвідувати офтальмологічний центр щомісяця.
 • Важливо: варто враховувати, що після 40 років у кришталику ока починаються незворотні вікові зміни, чого погіршується зір, і візити до лікаря варто робити частіше по мірі необхідності або згідно з рекомендаціями.

  Хто в зоні ризику
  Є категорія людей, у яких особливо висока ймовірність розвитку хвороб або порушень в роботі системи зору. До неї відносяться:

  Пенсіонери. З 64–65 років рекомендується щорічно відвідувати фахівця.

  Недоношені діти. З огляду на те, що зорова система не встигла сформуватися на момент їх народження, часто розвиваються різні хвороби: міопія, астигматизм та ін.

  Люди, проблеми із зором у яких носять спадковий характер. Вони зазвичай передаються від покоління поколінню. Слід спостерігатися у офтальмолога, щоб не допустити їх збільшення.

  Також варто систематично обстежуватися людям, чия робота пов’язана з тривалим перебуванням за комп'ютером, читанням або написанням текстів. Великі навантаження на очі часто призводять до розвитку проблем із зором. Першими вісниками, що пора відвідати лікаря, є: втрата чіткості зору, постійне відчуття втоми очей, часті розмиття або подвоювання.
  Читайте та обговорюйте, та приєднуйтесь КИЇВ до нашого соціуму - Telegram або Facebook


  Ще новини
  10 серпня, середа
  08 серпня, понеділок
  07 серпня, неділя
  05 серпня, п'ятниця
  03 серпня, середа
  01 серпня, понеділок
  30 липня, субота
  23 липня, субота
  22 липня, п'ятниця

  В начало