Подпишись на Киевские Новости в Facebook
Поставьте "Нравится" странице - @gorodkievnewsСпасибо, я уже подписан

   Написати нам  -  Київ у Facebook  -  Телеграм новини  -  На головну 


   
телефоны смартфоны в Одессе со склада
онлайн кинотеатр актуального видео

Аудит системи кібербезпеки


Упровадження технологій цифрової економіки вносить кардинальні зміни в побудову бізнесу, створюючи при цьому як величезні можливості, так і загрози його кібербезпеці, оскільки наслідки стрімкого розвитку цифрової економіки, які базуються на її технологічних особливостях, не завжди мають позитивні результати. Поряд з тим, як в умовах глобалізації сучасне суспільство все більше занурюється в інформаційний простір, а повсякденне життя людей цілком інтегрується з новітніми цифровими технологіями, все частіше доводиться стикатися з різними злочинними проявами у кіберпросторі, зокрема з проявами кібертероризму. Іншими словами, зі зростанням використання інформаційних технологій у різних сферах життєдіяльності суспільства зростає і використання їх у злочинних цілях та з корисливою метою.
Аудит системи кібербезпеки

Сучасний кібертероризм за своїми масштабами, технічними можливостями та наслідками можна з повною впевненістю ставити в один ряд з традиційним тероризмом та організованою злочинністю. За свідченнями незалежних експертів, кіберудари спільноти кібертерористів по мережі Інтернет та відключення комп'ютерних систем можуть призвести до руйнування 20% середніх банківських установ протягом декількох годин, 48% компаній зазнають краху протягом декількох діб. В Україні практично кожна п’ята компанія зазнає збитків від кібератак. Більше 70% компаній малого та середнього бізнесу не захищені від кібератак або захищені, але недостатньо, і можуть стати об'єктами атак зловмисників. Більшість осіб, відповідальних за роботу з електронними рахунками, слабко уявляють способи захисту від несанкціонованого доступу до цих рахунків.

Засоби, якими користуються кіберзлочинці, постійно стають більш витонченими, а сучасні системи, покликані здійснювати кіберзахист, не встигають підлаштовуватися під нові обставини. При цьому кібератака на критично важливі об’єкти інфраструктури може не лише завдати колосальних економічних збитків, а й порушити діяльність багатьох компаній. Тому особливе занепокоєння у світі сьогодні викликає можливість вчинення терористичних актів за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій на об’єктах критичної інфраструктури. В умовах цифрової трансформації економіки спостерігається висока вразливість автоматизованих систем управління ключовими об'єктами держави перед сучасними кібератаками. У зв’язку з цим питання захисту автоматизованих систем управління важливими інфраструктурними об'єктами держави набуває особливої актуальності у всіх країнах.

В силу практично стовідсоткової інтеграції суспільства з цифровими технологіями, коли віртуальний простір не тільки постійно існує в житті людини, але іноді грає значно більшу роль, ніж безпосередньо реальність, кібертероризм отримує колосальні можливості для поширення у кіберпросторі. Тому проблема кібертероризму набуває глобального характеру, а її вирішення має стратегічне значення для подальшого розвитку світової спільноти. Кібербезпека стає одним з найважливіших чинників забезпечення суверенітету та національної безпеки держав. Рівень загроз у кіберпросторі підвищується, кількість ризиків збільшується, а негативні наслідки різного роду кібератак мають вже не локальний, а глобальний характер і масштаб. Відбувається інтенсивна «обкатка» кіберзброї, яка може застосовуватися як державами, так і кібертерористами, причому застосовуватися не лише проти військових об'єктів, а й цивільних – компаній, банків, об'єктів інфраструктури. Зовнішнє вторгнення в електронні системи в сфері оборони і державного управління, критично важливих об’єктів інфраструктури, фінансів, витік електронних документів можуть обернутися негативними наслідками для подальшого функціонування окремих країн.

Сьогодні суспільство зазнає серйозних збитків через недосконалі технології кібербезпеки і не повсюдного їх використання. При цьому безпека – це найважливіший аспект та атрибут використання інформаційних технологій у суспільстві, і від того, наскільки використання цих технологій безпечно, залежить ефективність діяльності базових суспільних інститутів.

Спеціалісти Міжнародної консалтингової компанії Сідкон радять: аудит системи кібербезпеки на державному та корпоративному рівнях дозволить контролювати і запобігти виникненню різних видів загроз для кібербезпеки держави, компаній, суспільства, людини.
Читайте та обговорюйте, та приєднуйтесь КИЇВ до нашого соціуму - Telegram або Facebook


Ще новини
17 серпня, середа
16 серпня, вівторок
15 серпня, понеділок
14 серпня, неділя
13 серпня, субота
11 серпня, четвер
10 серпня, середа
08 серпня, понеділок
07 серпня, неділя
05 серпня, п'ятниця

В начало