Подпишись на Киевские Новости в Facebook
Поставьте "Нравится" странице - @gorodkievnewsСпасибо, я уже подписан

   Написати нам  -  Київ у Facebook  -  Телеграм новини  -  На головну 


   
телефоны смартфоны в Одессе со склада
онлайн кинотеатр актуального видео

Комплексна система безпеки бізнесу


Умови ринкової економіки, в яких здійснюють свою діяльність українські компанії і банки, в значній мірі є невизначеними і непередбачуваними. Так, умови конкуренції не завжди відповідають моральним і правовим нормам. У свою чергу, світова економічна криза також спровокувала значну кількість нових загроз підприємницькій діяльності. На розвиток підприємництва впливають і такі фактори, як нестабільна політична та соціально-економічна ситуація в країні, недосконалість чинного законодавства та його постійні зміни, корупція, криміналізація суспільства, шахрайство персоналу і зовнішніх осіб і т.д.

Як наслідок реалізації численних загроз безпеки діяльності суб'єктів підприємництва спостерігаються високий рівень збитковості підприємств в Україні (близько 40% всіх підприємств є збитковими), значні обсяги дебіторської заборгованості на тлі зростання кредиторської заборгованості, недостатній рівень інвестування, складна процедура отримання кредитів, що свідчить про низький рівень безпеки вітчизняних суб'єктів підприємницької діяльності, а також про несприятливому зовнішньому середовищі їх функціонування. Все це обумовлює підвищення рівня масової неплатоспроможності українського бізнесу, брак власних коштів для фінансування виробничо-господарської діяльності, високу ймовірність банкрутства.

Практика останніх десятиліть показала, що однією з найбільш поширених причин банкрутств суб'єктів господарювання є невміння спрогнозувати і врахувати вплив зовнішніх і внутрішніх факторів на стан і рівень безпеки бізнес-структур, на динаміку їх розвитку.

Проблема значної кількості збиткових суб'єктів підприємництва в Україні обумовлена ​​прорахунками в стратегічних планах і в наборі тактичних і оперативних заходів, що викликано, в першу чергу, відсутністю корпоративних стандартів, концепцій/політики безпеки, наявність і реалізація яких на практиці дозволила б вітчизняному бізнесу знайти вихід з кризових ситуацій, що регулярно виникають.

Крім того, колосальну небезпеку для діяльності компаній / банків представляють інформаційні загрози. Так, останнім часом набули масштабів епідемії такі негативні явища в просторі Інтернет, як кібертероризм, кібершпіонаж, кібершантаж, хактівізм, DDoS-атаки і витік / крадіжка корпоративних даних.

Сучасний кібертероризм за своїми масштабами, технічними можливостями і наслідками можна з повною впевненістю ставити в один ряд з традиційним тероризмом і організованою злочинністю. За свідченнями незалежних експертів, кіберудари спільноти кібертерористів по мережі Інтернет і відключення комп'ютерних систем можуть призвести до руйнування 20% середніх банківських установ протягом декількох годин, 48% компаній зазнають краху протягом декількох діб. Ще близько 33% банків збанкрутують через кілька годин після такої катастрофи, а 50% з них - через кілька днів. Нескладно здогадатися, що в умовах сучасної глобалізації та цифровізації після такої кібератаки почнеться нова світова фінансова криза.

В Україні практично кожна п'ята компанія зазнає збитків від кібератак. Більше 70% компаній малого і середнього бізнесу не захищені від кібератак або захищені, але недостатньо, і можуть стати об'єктами атак зловмисників. Більшість осіб, відповідальних за роботу з електронними рахунками, слабко уявляють способи захисту від несанкціонованого доступу до цих рахунків.

Вищесказане дозволяє говорити про необхідність вивчення і аналізу загроз та інших факторів негативного впливу на розвиток підприємницької діяльності в Україні. На сучасному етапі розвитку ринкових відносин, в умовах посилення кризових явищ у світовій і національній економіках розвиток суб'єктів підприємництва неможливо забезпечити без урахування в поточній діяльності загроз і ризиків, а також без створення комплексної системи захисту від цих загроз і ризиків.

Тільки комплексний, системний підхід до безпеки компанії / банку дозволить зберегти і примножити бізнес. Необгрунтовано безпеку компанії / бізнесу зводити тільки до фізичної безпеки (охорона, режимні заходи) і обмеженим питанням економічної, кадрової та інформаційної безпеки. Неприпустимо не включати в систему безпеки такі її елементи, як захист від кібертероризму, кібершпіонажу, кібершантажу, хактівізма, DDoS-атак, інформаційних війн, безпеку особистості, захист від корпоративного шахрайства і інших погроз з боку персоналу, фінансова безпека, безпека персональних даних, розвідувальні і контррозвідувальні заходи, захист від рейдерства і розгортання корпоративних воєн, захист від кримінальних посягань і та ін. Служба безпеки та керівництво компанії повинні проаналізувати всі можливі загрози і побудувати таку систему, яка дозволить створити ефективний захист ще до появи потенційної загрози.

Діяльність консалтингової компанії «СІДКОН» спрямована на виявлення ризиків і попередження загроз для бізнесу: • Аудит системи безпеки;

 • Кібераудіт;

 • Розробка концепції / політики безпеки;

 • Аудит і розробка системи захисту персональних даних.
 • Читайте та обговорюйте, та приєднуйтесь КИЇВ до нашого соціуму - Telegram або Facebook


  Ще новини
  13 серпня, субота
  11 серпня, четвер
  10 серпня, середа
  08 серпня, понеділок
  07 серпня, неділя
  05 серпня, п'ятниця
  03 серпня, середа
  01 серпня, понеділок
  30 липня, субота

  В начало