Подпишись на Киевские Новости в Facebook
Поставьте "Нравится" странице - @gorodkievnewsСпасибо, я уже подписан

   Написати нам  -  Київ у Facebook  -  Телеграм новини  -  На головну 


   
телефоны смартфоны в Одессе со склада
онлайн кинотеатр актуального видео

Кібервійна та безпека об’єктів критичної інфраструктури


Бурхливий розвиток Інтернету та інших інформаційно-комунікаційних технологій формує глобальний кіберпростір, що створює нові кіберзагрози та нові форми міжнародних конфліктів, включаючи кібервійни, мережеві протиборства, кібератаки на критичну інфраструктуру тощо. З дедалі більшим значенням кібервійни в міжнародній політиці лідерство в кіберсфері стало одним з основних способів досягнення національних пріоритетів у процесі реалізації державних стратегій розвитку зарубіжних країн.
Кібервійна та безпека об’єктів критичної інфраструктури

Кібероперації можуть використовуватися як засіб впливу на об'єкти цивільної інфраструктури, що призводить до виводу їх з ладу або до збоїв в їх роботі – такий вплив необов'язково буде відразу тягти за собою загибель або каліцтво людей. Проте ці «безкровні операції» можуть мати тяжкі наслідки, наприклад, у разі, якщо відбудуться збої в енерго- або водопостачанні або ж у роботі банківської системи. При цьому кіберзагрози постійно еволюціонують, шкідливе програмне забезпечення створюється набагато швидше, ніж відповідні інструменти захисту, і розрив між ними постійно збільшується. Бездіяльність, заснована на переконаності топ-менеджменту та ІТ-керівників, що існуючих заходів кібербезпеки буде досить, не допоможе скоротити цей розрив. Щоб будь-які дії були ефективними, необхідно зрозуміти, хто наш ворог у кіберпросторі та що являє собою ландшафт кіберзагроз сьогодні.

Важливим питанням забезпечення кібербезпеки у будь-якій державі є превентивні заходи: розробка стратегії, впровадження кризового менеджменту, управління ризиками на об’єктах критичної інфраструктури, у тому числі ризик-орієнтовані підходи щодо критичної інфраструктури, використовувані у провідних країнах світу, особливості проведення аудиту критичної інформаційної інфраструктури тощо.

Наразі в Україні існує необхідність розробки концептуального бачення комплексної протидії гібридним загрозам та захисту критично важливих об’єктів за зразком ЄС та НАТО, чіткого формулювання державних політик у сфері національної безпеки. Тому що сьогодні, в епоху гаджетів, девайсів і повсюдного інтернету людство може опинитися на порозі глобальної кібервійни, де вирішувати результат битви будуть не танки з артилерією, і навіть не стратегічні бомбардувальники з підводними човнами, а підрозділи молодих кібервоїнів з потужними комп'ютерами і руйнівними вірусами.
Читайте та обговорюйте, та приєднуйтесь КИЇВ до нашого соціуму - Telegram або Facebook


Ще новини
08 серпня, понеділок
07 серпня, неділя
05 серпня, п'ятниця
03 серпня, середа
01 серпня, понеділок
30 липня, субота
23 липня, субота
22 липня, п'ятниця
19 липня, вівторок

В начало