Подпишись на Киевские Новости в Facebook
Поставьте "Нравится" странице - @gorodkievnewsСпасибо, я уже подписан

   Написати нам  -  Київ у Facebook  -  Телеграм новини  -  На головну 


   
телефоны смартфоны в Одессе со склада
онлайн кинотеатр актуального видео

Запалення. Все, що потрібно про це знати

Здорове харчування, регулярні фізичні вправи і якісний сон - це природна профілактика запальних процесів

«Мовчазний вбивця» називають запалення доктори медичних наук.

Чи так це і як дізнатися, коли дійсно варто турбуватися?


Запалення - це природна реакція імунної системи, яка допомагає організму вилікуватися від травм або усунути інфекції. Воно буває двох видів: гостре і хронічне. Гостра запальна реакція виникає через кілька хвилин і може тривати до декількох днів, вона діє як аварійний сигнал, доставляючи поживні речовини, гормони та імунні клітини до місця пошкодження. Виявляється як почервоніння, тепло, припухлість або біль навколо тканин і суглобів, для того щоб оточити і захистити травмовану область.
Запалення. Все, що потрібно про це знати

Якщо першопричина гострого запалення залишається невирішена, він може перерости в хронічне, яке може тривати від кількох тижнів до місяців, а іноді навіть років, не доставляючи гострих занепокоєнь. При цьому організм знаходиться під постійною атакою, коли імунна система продовжує нескінченно боротися з «ворогом», тим самим порушуючи нормальні фізіологічні процеси. Згодом дисбаланс імунної системи від хронічного запалення може привести до раннього старіння, дегенеративним, аутоімунним захворюванням і проблемам з репродуктивною системою.

5 основних причин запальних процесів:


 • мікроби, бактерії, віруси і грибки, можуть викликати різні захворювання, які призводять до запалення ураженої частини тіла;

 • травми. У місці травми може виникнути запалення, наприклад, коли ви порізалися;

 • вплив хімічних речовин, особливо на регулярній основі;

 • надмірне споживання цукру. Рафінований цукор містить 99,4-99,7 чистих калорій, без будь-яких вітамінів, мінералів, ферментів, жирів і білків. У кращому випадку це швидке джерело енергії, але також і причина хронічного запалення. Аналізуючи свій раціон, варто звернути увагу, що цукор міститься майже у всіх оброблених продуктах і може ховатися за такими назвами як кукурудзяний сироп, фруктоза, сахароза, коричневий цукор, рисовий і інші сиропи, глюкоза, мальтоза, ячмінний солод, концентрати фруктових соків;

 • регулярний стрес. Психоемоційне здоров'я і запалення тісно пов'язані один з одним, оскільки в організмі існує зв'язок між нейроендокринної та імунної системами. Якщо говорити просто, стрес активізує в організмі функцію «бийся або біжи», відповідно організму потрібно більше енергії і поживних речовин. Короткостроково це допомагає впоратися з труднощами, але регулярний стрес послаблює захисні функції організму і призводить до запальних процесів і захворювань. Так, наприклад, депресія часто зустрічається поряд із запаленням шлунково-кишкового тракту і аутоімунними захворюваннями.
 • Як можна запобігти або зменшити хронічне запалення, яке не завжди можна відчути на ранньому етапі?


  Перегляньте свій раціон харчування і режим дня.

  Споживайте більше свіжих, сирих овочів, фруктів і ягід. Ці продукти багаті антиоксидантами і харчовими ферментами, які діють як природні протизапальні засоби. Свіжі продукти виводять токсини, допомагаючи усунути хімічні речовини в організмі. По можливості уникайте оброблені продукти харчування; продукти з високим вмістом цукру; надлишок кофеїну і алкоголю; рафіновані вуглеводи; ГМО продукти. Їжте більше зелені, здорові жири, продукти багаті Омега3, насіння, особливо льону, горіхи. Збільште кількість продуктів з високим вмістом клітковини, наприклад, необроблені цільні зерна.

  Здорове харчування, регулярні фізичні вправи і якісний сон - це природна профілактика запальних процесів


  А якщо ви тривалий час спостерігаєте у себе хронічну втому, недостатньо енергії протягом дня, відсутність бадьорості вранці, такі неявні сигнали можуть говорити про наявність запальних процесів. Найнадійнішим і єдиним способом виявити хронічне запалення - це пройти обстеження у лікаря, який в комплексі розгляне ваші симптоми, проведе медичний огляд, визначить необхідні методи діагностики і аналізу, і допоможе запобігти наслідкам тихого, але небезпечного ворога.
  Не залишайте його без уваги, впустіть у своє життя такі слова як «здоров'я», «бадьорість» і «хороше самопочуття» разом з сімейним клінікою Пульс.

  Новітнє обладнання, сучасні методи діагностики і лікування, досвідчені лікарі допоможуть знайти ефективне рішення ваших хронічних проблем зі здоров'ям. Вибрати свого лікаря і записатися на консультацію можна на сайті www.puls.ua.

  Сімейна клініка Пульс - на одній хвилі з Вашим здоров’ям!
  Читайте та обговорюйте, та приєднуйтесь КИЇВ до нашого соціуму - Telegram або Facebook


  Ще новини
  13 серпня, субота
  11 серпня, четвер
  10 серпня, середа
  08 серпня, понеділок
  07 серпня, неділя
  05 серпня, п'ятниця
  03 серпня, середа
  01 серпня, понеділок
  30 липня, субота

  В начало