Написати нам  -  Розмістити статтю  -  Телеграм  -  Facebook  -  YouTube.новини  -  На головну 


   

Гастроентероскопія у дітей: підготовка та рекомендації для батьків


Гастроентероскопія у дітей: підготовка та рекомендації для батьків

Гастроентероскопія — це діагностична процедура, яка дозволяє лікареві детально оглянути стан шлунково-кишкового тракту за допомогою гнучкої трубки, яка містить камеру на кінці.

Ця процедура може викликати стурбованість як у батьків, так і у дітей. Але правильна підготовка і невеличкі стратегії можуть допомогти зробити цей момент менш страшним для вашої дитини.

Що таке гастроентероскопія?


Гастроентероскопія є важливим інструментом для визначення різних захворювань шлунково-кишкового тракту, таких як:


 • виразки;

 • запалення або навіть ознаки інших серйозних захворювань.
 • Дитячий гастроентеролог в Києві виконує цю процедуру за допомогою гнучкої трубки, яка вводиться через рот або ніс та спускається в шлунково-кишковий тракт, дозволяючи лікарю вивчати його стан за допомогою відеозйомки.

  Як підготувати дитину?


  Обговорення процедури
  Поясніть своїй дитині, що таке гастроентероскопія і чому вона важлива. Використовуйте просту мову і обов’язково дайте можливість ставити вам питання. Завдяки чесному і відкритому спілкуванню можна зменшити невпевненість та боязнь.

  Спробуйте «граючи»
  Використовуйте ляльки чи іграшки для ролевих ігор, щоб навести дитину на думку про те, як проходить процедура. Це може допомогти зменшити стрес та побоювання.

  Звертання до лікаря
  Зазначте всі питання та турботи щодо процедури на консультації з лікарем. Лікар може докладно пояснити, як вона проводиться та які очікувані результати. Найкраще із цим справляється клініка Медіком.

  Підготовка до процедури


  Поради щодо харчування
  Зазвичай, дитині потрібно не їсти та не пити принаймні 6-8 годин до гастроентероскопії. Дотримання цього правила допомагає лікареві отримати чітке зображення шлунково-кишкового тракту. Але перед процедурою бажано пройти консультацію з педіатром та, відповідно, лікарем-гастроентерологом.

  Комфортний одяг
  Одягайте дитину у легкий та зручний одяг, що легко одягається, щоб уникнути додаткового стресу під час підготовки.

  Подолання невпевненості
  Підкресліть, що весь процес проводиться на користь її здоров’я, і що лікар та медичний персонал зроблять все можливе, щоб зробити процедуру максимально комфортною.

  Як не хвилюватися разом із дитиною?


  Позитивне налаштування
  Зосередьте увагу на позитивних аспектах. Наголошуйте, що гастроентероскопія допомагає лікареві точно визначити стан органів та вчасно виявити проблеми.

  Спільна підготовка
  Разом із дитиною перегляньте відео або читайте дитячі книги про гастроентероскопію. Це допоможе розірвати міфи та викликати інтерес до самого процесу.

  Обіцянка нагороди
  Встановіть обіцянку невеличкої нагороди після процедури, щоб заспокоїти дитину і зробити цей момент менш страшним.

  Підтримка у процесі
  Бути поруч із дитиною до самого моменту гастроентероскопії може забезпечити вам обох спокій та впевненість.

  Завершення процедури


  Похвала і нагородження
  Після завершення гастроентероскопії обов’язково похваліть свою дитину та виконайте обіцянку нагороди. Це підкреслить її мужність та допоможе асоціювати процедуру з чимось позитивним.

  Обговорення результатів
  Порадьтеся з лікарем про отримані результати та можливі подальші кроки. Чим більше ви розумієте, тим більше зможете пояснити своїй дитині.

  Емоційна підтримка
  Забезпечте емоційну підтримку та готовність відповісти на будь-які питання, які можуть виникнути після процедури.

  Заключення


  Гастроентероскопія, хоч і може здаватися страшною, є важливою процедурою для забезпечення здоров’я дитини. Правильна підготовка та емоційна підтримка можуть значно полегшити цей момент для маленького пацієнта. Розуміння процедури та активна підтримка з боку батьків можуть зробити гастроентероскопію менш напруженою та допомогти забезпечити оптимальні результати для здоров’я вашої дитини.
  Читайте та обговорюйте, та приєднуйтесь КИЇВ до нашого соціуму - Telegram або Facebook
  Ще новини
  Коронавірус все ще становить загрозу для здоров'яХоча пандемія COVID-19 значно пішла на спад, багато людей досі хворіють на коронавірус, але вже не поспішають здавати аналізи

  На початок